אז..מה זה בולט ג’ורנל בעצם?

יכול להיות שיצא לחלק להתקל בבולט ג’ורנל, אני נתקלתי בו באינסטגרם לפני כמה שנים ולגמרי זנחתי את היומן שלי ששימש בעיקר ללימודים – מעקב הגשות, משמרות עבודה וכו’. למה? הנה-

בולט ג’ורנל בראש ובראשונה היא שיטה. זו שיטת תכנון ואימון, השילוב בין יעילות למיינדפולנס.
פיתח אותה בחור בשם ריידר קרול, שמספר שאובחן בצעירותו בADD (הפרעת קשב וריכוז ללא היפראקטיביות) והתקשה במציאת פתרונות ארגון, אז הוא המציא אחת.

במקום לכתוב פתקים קטנים והערות או notes בנייד כמו שאנחנו מכירים היום, הוא ארגן ומיין אינפורמציה בצורה שהמוח שלו עובד בה.
השם בולט ג’ורנל נובע מהסימן הזה •. ריידר יצר מפתח שלם שמבוסס על סימנים כדי שנוכל גם במבט מהיר להבין מה מחכה לנו. הרעיון הוא לכתוב בשיטה שנקראת rapid logging שזו כתיבה מתומצתת וקצרה ולהשתמש בסימנים מסוימים כדי להבדיל בין משימות, אירועים, הערות, תורים וכדומה.
לדבריו, השיטה היא כלי ודרך לתעד את העבר, לעקוב אחרי ההווה, ולתכנן את העתיד.

יומן תכנון, יומן אישי ומדיטציה כתובה – כולם ביחד מרכיבים את הבולט ג’ורנל, שלוקח את הארגון והתכנון של החיים שלנו צעד אחד קדימה בעזרת שיטות שעוזרות לנו להיות יותר יעילים ולהשיג את המטרות המקצועיות והאישיות שלנו. עם איזורים יעודיים לעקוב אחרי המשימות שלנו, פריסה חודשית, הערות, רשימת מטרות לטווח הארוך ועוד מלא, הבולט ג’ורנל מותאם אינדיבידואלית למשתמש. נשמע מפוצץ נכון?

אז לא ממש, פשוט כאחת עם חולשה לדברים מסודרים ואסתטיים, לא קשה להבין למה השיטה הזו קסמה לי כל כך.

איך זה עובד?
מהצד התכנוני של היומן – אנחנו מתעדים את היום שלנו, הערות חשובות שאנחנו נרצה לזכור, דד-ליינים, פגישות וגם יוצרים סדרי עדיפויות, כותבים את המטרות והמשימות שלנו לטווח הארוך (או הקצר)
מהצד האימוני של היומן – השיטה גורמת לנו להסתכל פנימה, לחשוב עם עצמנו למה חשוב לנו להשיג את מה שרצינו להשיג ולעשות, למה המטרות שלי הן כאלה, מה עוצר אותי מלהשיג אותן ועוזרת לנו להיות נוכחים ברגע.
על ידי תיעוד יומיומי אנחנו לומדים להיפטר מדברים שמסיחים אותנו ולומדים להוסיף לשגרה שלנו דברים שאכפת לנו מהם.

היופי בה – כל יומן הוא אחר כי הוא מותאם לצורך של מי שכותב בו.
אני למשל אוהבת להשאיר איזור בתחילת היומן בו אני כותבת את הסדרות שאני צופה בהן, או אמנים שאני צריכה להכיר. יש אחרות ואחרים שיעדיפו לעקוב אחרי דברים אחרים כמו הכושר שהם עושים או להקדיש כמה עמודים לתכנון תפריט.
כל יומן שלי הוא גם אחר, למדתי תוך כדי תנועה מה עובד לי ומה פחות, מה חשוב לי לראות ומה פחות וככה הבולט שלי התפתח, ביחד איתי.

היומן הראשון שלי והיומן הנוכחי שלי. לא קשה לראות איפה אני יותר מאורגנת, נכון?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: