משתלם להיות מסודרים?

.Out of clutter, find simplicity
.From discord, find harmony
.In the middle of difficulty lies opportunity
Albert Einstein


מי שמכיר אותי יודע כמה סדר וניקיון חשובים לי.
אני לא אגיד שאני פדנטית, אבל יש מקום ייעודי לכל דבר בבית ואני אוהבת שהדברים מונחים במקומם וכמו שצריך. מה זה כמו שצריך? הספלים צריכים לפנות לאותה זווית, המוצרים במזווה יהיו עם התווית קדימה. דברים כאלה, פשוטים.

אולי זה נשמע לחלק קצת מיותר או טיפשי, אבל יש כמה יתרונות מובהקים לשמירה על סדר וארגון –

 • זה מפחית לחץ
  חיים בבלאגן ובאי-סדר גורמים לנו להיות לחוצים, אין איך להתחמק מזה. זה גורם לנו תסכול כשאנחנו לא מוצאים משהו ולפעמים זה גם גורם לנו לאחר.
  ברגע שמסדרים ומארגנים ויש מקום לכל דבר – הלחץ שלנו פוחת באורח פלא כי אנחנו יודעים איפה הכל נמצא.
 • זה הופך אותנו ליעילים יותר
  איך? מעצם זה שאנחנו יודעים איפה הכל. למשל באוכל – אנחנו יודעים מה יש לנו במקרר ובמזווה אז קל לנו יותר לתכנן את הארוחות שלנו. אנחנו יודעים איפה כל החשבונות שלנו נמצאים אז קל יותר לעקוב אחרי התשלומים שלנו.
 • זה מגדיל את היצירתיות
  ברגע שהאיזור שאנחנו עובדים בו מסודר ומאורגן, אותו דבר קורה למוח שלנו. כל הדברים הקטנים שלא היה להם מקום באיזור העבודה שלנו כבר לא נמצאים שם ויש לנו שקט בעיניים ושקט במוח. הסדר והארגון בעצם יוצרים לנו את הסביבה האופטימלית ליצירתיות.
 • זה בריא יותר
  קודם כל, כשמסדרים ומארגנים גם מנקים. מה שאומר שיש פחות אבק. וגם, כשהכל מסודר מסביבנו אנחנו פתאום רוצים להתאים את עצמנו לסביבה – אם זה להקדיש זמן לספורט כי סוף סוף יש לנו איזור פנוי, או להקדיש זמן לעשות טיפול פנים כי סידרנו את כל המסיכות שלנו.
 • והסיבה האחרונה ואולי הכי חשובה – זה עושה לנו טוב.
  בית מסודר ומאורגן עושה חשק להשוויץ. אנחנו מרגישים טוב עם הסביבה שלנו, אנחנו לא עצבניים כי אנחנו לא מוצאים משהו ואנחנו לא צריכים להתנצל כל פעם שמישהו בא לבקר.
שידת הספרים שלי. אני מסתכלת עליה וישר נרגעת
ארון הבגדים שלנו. הוא לא תמיד נראה ככה אבל כל כמה זמן אני מאפסת אותו ומסדרת מחדש

האהבה לסדר אצלי התחילה בגלל שהמוח שלי היה בבלאגן ורציתי שהוא לא יהיה, אז התחלתי לסדר את הבחוץ כי זה קל יותר. כשנהיה לי סדר בעיניים נרגעתי טיפה ויכולתי להתפנות לבלאגן הפנימי.
עכשיו אני פשוט רגילה לזה, וסדר וארגון הם חלק משגרת היום שלי.

אני ממש לא אומרת שכולם צריכים להיות כמוני ולסדר את הכל לפי צבעים. אני יודעת שאני מוגזמת. אבל לפעמים צריך לעשות קצת סדר בבלאגן כדי לראות את הדרך 🙂

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: