מרץ 2021 – בואו לתכנן איתי

קצת קשה לי להאמין שאנחנו אוטוטו בסוף הרבעון הראשון של השנה הזאת.
החודשים הראשונים של השנה תמיד רצים לי די מהר ואני מרגישה שאני הולכת לאיבוד עם עודף משימות וציפייה מעצמי.
כמובן שאני לומדת לנשום עמוק ולקבל את הכל בהבנה אבל עדיין – הזמן חלקלק ואני תמיד רוצה שיהיה עוד ממנו.

את מרץ בחרתי להקדיש למזל, או, יותר נכון – לייצור מזל.
אני לא מאמינה שאנשים הם “מזליסטיים” או שהם עם “מזל נאחס”. אני מאמינה שמזל זו בחירה, ובשילוב עם הזדמנות נכונה והטיימינג של היקום – זה קסם.

אז את הנושא של חודש מרץ יצרתי כדי להזכיר לעצמי שהמזל הוא לכולנו.
כל מה שצריך הוא ליצור לעצמנו הזדמנויות, ללכת אחרי מה שאנחנו רוצים, להאמין בעצמנו ולהיות סבלניים ולא נאמין כמה מזל טוב יש לנו.

פינת המידע – שנייה לפני שנתחיל, ידעתן למה הסימן של אירלנד, ושל סיינט פטריק’ס דיי, הוא תלתן? תלתן, הצמח בעל שלושת העלים שנמצא בכל מקום בערך, הוא הצמח הלאומי הבלתי רשמי של אירלנד ומסופר שפיטר הקדוש (סיינט פטריק) השתמש בו כדי ללמד על השילוש הקדוש. תלתן בעל 4 עלים לעומת זאת הוא נדיר יותר ומייחסים אותו למזל טוב ובגלל זה הוא אחד מהסמלים של סיינט פטריק’ס דיי.
עוד אחד מהסמלים של סיינט פטריק’ס דיי הוא דלי הזהב. לפי סיפורי העם, קיימים לפרקונים שתפקידם היה לתקן נעליים של פיות, ואת הכסף עבור התיקון הם שמרו בדליי הזהב והחביאו אותו בקצה הקשת בענן. ומכיוון שאיש לא יודע איפה נמצא הקצה של הקשת – אין לאף אחד גישה לזהב.
עד כאן הפינה הלימודית.

פינת ה”סלף קייר” שלי (Self Care)

כמו בכמה חודשים האחרונים, גם החודש בחרתי כמה פעולות חמודות שאני יכולה לעשות כשהמצברוח לא בשיא או סתם, בשביל הכיף.
הפעם לא רשמתי פעילות כל יום, גם כי היה לי קצת קשה חודש שעבר להתמיד במשימות, או שהן לא היו זמינות לי ביום שהייתי אמורה לעשות אותן, וגם כי ככה אני יכולה לבחור רנדומלית מה בא לי לעשות בשבילי היום וזה נראה לי יותר מתאים לי.

זה אחד מהדברים שאני ממש אוהבת בלהכין לעצמי בולט ג’ורנל – אני לומדת כל חודש מה עבד לי ומה פחות. מה שעבד אני לוקחת איתי לחודש הבא ומה שפחות עבד אני מנסה להתאים לצרכים שלי יותר טוב ותוך ניסוי וטעייה אני מדייקת את התפקיד של היומן עוד קצת.

בחרתי בקשת בענן של האיריים כי מבחינתי ברגע שדואגים לעצמנו – כבר יש לנו מזל גדול

כמובן שגם החודש יש לי עמוד הכרת תודה ועמוד של דברים שאני אוהבת בעצמי.
מבחינתי הם חובה עכשיו והם באים איתי לכל חודש. אפילו שזה מאתגר לפעמים, אני מוצאת שדווקא בימים מאתגרים חשוב לשבת ולחשוב על למה אני אוהבת את עצמי היום, כי קל כל כך לשכוח.

מעקב מצב רוח –

גם זה עמוד שבא איתי כל חודש. מעבר לעובדה שחשוב לי לתעד איפה אני נמצאת מבחינת ההרגשה כל יום, אני נהנית ליצור עמודים יפים שגם עושים לי כיף למלא אותם ולהסתכל עליהם בדיעבד.
החודש בחרתי בדלי גדול של מזל, עם מטבעות של St. Patrick’s Day – עם תילתן עם ארבעה עלים. אני ממש מרוצה מאיך שהעמוד הזה יצא ובינתיים אין תלונות לגבי המצברוח 🙂

הציטוט החודשי-

כמו שאמרתי, אני פחות מאמינה במזל ויותר מאמינה בליצור לעצמנו הזדמנויות שיגרמו לדברים טובים להמשיך ולבוא אלינו.
זה מה שרציתי שהציטוט החודש יעביר. “מזל זה מה שקורה כשמוכנות פוגשת הזדמנות”.

שוב, קשה לי כשאנשים מקטלגים את עצמם כמזליסטיים כי זה אומר שאו שהם נולדו טוב, אז אין להם הרבה קשיים והזדמנויות באות אליהם, או שהם עובדים מאוד מאוד קשה ואז חבל לי שהם לא מסוגלים לראות ולהעריך שכל ה”מזל” הזה – זה הם עשו.
באותה מידה קשה לי עם אנשים שמקטלגים את עצמם כחסרי מזל, כי זו תפיסת עולם. וברגע שהם ישנו את הפסימיות ויתחילו להאמין שהם יוצרים לעצמם את המזל, הכל ישתנה.

לכן הציטוט כאן כדי להזכיר גם לי, שגם בימים שאני מרגישה שהמזל מדלג עליי, אני אזכור שהכל בשליטתי ורק צריך לשנות טיפה את המחשבה, לאזור אומץ ולחפש הזדמנויות חדשות, והמזל יאיר לי פנים.

פריסה שבועית-

אימון מביא שלמות. אם בתחילת החודש ובהכנה של היומן הציורים שלי של תלתנים היו די נוראיים וקשים, אני מרגישה שבפריסה הזאת (של השבוע השני של מרץ) אני ממש משתפרת בציורים שלי. אולי זאת רק אני, אולי לא, אולי זה השילוב עם המדבקות.
ככה או ככה יצא שבוע חמוד!


עד כאן לחודש מרץ!
שיהיה לנו חודש מלא בהזדמנויות, ושנדע לייצר לנו את המזל הטוב שאנחנו מחפשים.
ניפגש חודש הבא!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: