יוצרת את החלומות שלי

-if you can dream it
.you can do it
Walt Disney


לפני כמה שנים בעקבות משבר בזוגיות, עצרתי ושאלתי את עצמי – מה את רוצה?
הבנתי שאני חיה חיים שאמנם לא היו רעים, אבל הם לא היו מה שחלמתי שהם יהיו, מה שהם קיוויתי שהם יהיו ומה שרציתי שהם יהיו.

אז קמתי והלכתי.
ומאז, בצעדים קטנים, מדודים וזהירים, אני יוצרת לעצמי את החיים שאני רוצה.

אנחנו גדלות בעולם שזה נראה כאילו לחיים יש מסלול מובנה שהם צריכים ללכת בו, אבל זה לא תמיד הקייס – יש לנו שליטה על המסלול של החיים שלנו ויש לנו כוח אדיר לסטות מהמסלול ולבחור אנחנו, איפה בא לנו לפנות.

אז מעבר למעצבת הגרפית שאני, אני מנסה להיות גם “מעצבת חיים”, שזה אומר לנסות ולהפוך לגרסה הכי טובה של עצמי ועל הדרך להתאים את החיים שלי לצרכים שלי, לתשוקות שלי ולחלומות שלי.

איך אפשר לעשות את זה?

 • שינוי תפיסה.
  אם יש משהו שאני שמה לב אליו זה שהמחשבות שלנו מקרינות המון על איך אנחנו חוות את העולם. הייתי מאוד פסימית וצינית ולרוב, גם אם היה לי כיף איפשהו, הייתי נדבקת לדבר האחד שלא היה לי כיף.היום, בעזרת תרגול מחשבה חיובית, תרגולים של הכרת תודה ומדיטציה, אני יכולה להעיד שהחיים שלי נראים אחרת. כיף לי יותר לקום בבוקר, כיף לי יותר לצבור חוויות חדשות – כי הן חוויתיות לי, ואם היה רגע פחות משמח ביום שלי, זה בסדר, אבל אני אתמקד באינספור הרגעים המשמחים שכן היו.
 • הגדרת יעדים.
  זה קשה ללכת לאיבוד, ולהרגיש אבודות. לפעמים צומחים מזה דברים נהדרים אבל לפעמים זה גורם לנו לפקפק בעצמנו ובדרך שבחרנו וזאת לא הרגשה נעימה בכלל. אני מוצאת שהגדרת יעדים מאוד עוזרים לי, לאו דווקא קצובים בזמן, אבל כן לדעת לאן אני מכוונת ומה אני רוצה להשיג, כדי שבזמן שאני בדרך, אני אוכל לשים לב לשבילים ולא לסטות.
 • לשחרר מעצורים.
  לכולנו יש את הפחד הפנימי שמונע מאיתנו לקחת החלטות חשובות, מאויים משינויים ומהתחלות חדשות, בטוח ש”אם נחכה עוד קצת אז הזמן יתאים יותר”, וזו החלטה שלנו כמה להקשיב לפחד הזה. אם נחליט לקחת סיכונים, לנסות בכל הכוח, להאמין בעצמנו ולדחוף את עצמנו טיפה קדימה דברים מדהימים יקרו לנו ומקסימום? נחזור לנקודת ההתחלה, אבל אם נישאר תקועות באדמה, איך נגיע לכוכבים?

  אני חושבת שהיום זה יום מצויין להתחיל לעצב לעצמכן את החיים שאתן חולמות. ואתן?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: