על מטרות ועל המוצר החדש שלי

כבר 4 שנים אני רוצה להוציא מוצר משלי.
דיברתי על זה המון, אבל לא עשיתי עם זה הרבה מעבר.
למה? פחד, דחיינות, חוסר במוטיבציה, ערך מוסף, העבודה כשכירה, זמן, ועוד ועוד.

כשהתפרצה לה הקורונה ושלחה את רובנו לשנה בבית, אמרתי שאין זמן טוב מזה לעבוד על המוצר שלי. הבנתי את המקום שאני באה ממנו, את הערך שאני רוצה לתת, הייתה לי מלווה עסקית מושלמת שגם עזרה לי להבין את התהליך והייתה לי גם הרבה השראה.

אז באופן סימבולי – היום, יום העצמאות, אני מספרת ברשתות וגם כאן (כדי שיהיה לי לעתיד), על המוצר העצמאי הראשון שלי – לוח תכנון חודשי לארגון והעצמה.

אומרים שמטרה בלי תכנון – היא משאלה. ואני מסכימה עם זה מאוד.
עובדה, שבמשך מלא שנים הייתה לי מטרה – רציתי להוציא ליין מוצרי נייר משלי. קרה עם זה משהו? לא, לא הרבה. כי לא תכננתי נכון.
הרי אם אנחנו נזרוק מטרות לאוויר ולא נעבוד בשבילן – איך נקבל אותן? נכון שיש שפע שמקיף אותנו ונכון שהיקום עובד בדרכים נסתרות, אבל צריך להתחיל מאיפשהו.
עם הלוח הנה אני נותנת לכולנו הזדמנות להתחיל, לתכנן, לארגן ולהעצים את החודשים שלנו.

אבל, למה חשוב בכלל לתכנן?
📅 ניהול לוח זמנים יעיל
אנחנו נשיג את התוצאות הכי טובות לנו כשנתעדף משימות לפני שנתחיל לעבוד עליהן. לדעת מה מחכה לנו יגרום לנו לבזבז בפועל פחות זמן.

📅 נגדיל יעילות
סוד קטן לפרודוקטיביות היא לתכנן לפני. כשנתכנן נכון ונקציב זמן לכל משימה או מטלה – לא נהיה מופתעות ממה שמחכה לנו, כי הכל כתוב לנו והכל ידוע. ואם יש לי משימה נגיד לאסוף תרופה, ועוד משימה שרשמתי לי בכלל ליום אחר שנמצאת קרוב לאיפה שאני נוסעת בשביל התרופה – נהרוג שתי ציפורים במכה ולא נטרטר את עצמנו.

📅 נשלוט בלחץ שלנו
כשיש לוח זמנים עמוס, נהיה לחוצות. אין אפס. כשהכל כתוב לנו ומחולק למשימות קטנות יותר – הלחץ קטן בהתאם. בגלל זה אני אוהבת לכתוב לי כל יום שלוש משימות חשובות שארצה להספיק. באופן טבעי אנחנו כשנשים נוטות להעמיס לעצמנו את הצלחת וכתוצאה מכך אנחנו לחוצות יותר כי יש לנו יותר דברים להספיק ולא תמיד אנחנו מצליחות. להתחיל מ3 משימות יוריד לנו את הלחץ משמעותית ויגרום לנו לבצע אותן טוב יותר ומי יודע? אולי זה יעשה לנו חשק להספיק עוד משימות, בזמן שלנו. בלי לחץ 🙂

📅 הטבות בריאותיות
כשנתכנן נכון, נוכל לעקוב אחרי התזונה שלנו, אחרי הפעילות הגופנית שלנו וכל היבט בריאותי אחר שנרצה לעקוב אחריו. אז במידה מסוימת – תכנון טוב לנו לבריאות!

📅 נתרגל יצירתיות
כשרוב החודש מתוכנן לנו, אנחנו יודעות פחות או יותר איפה יש לנו זמן פנוי. כעצמאיות – אנחנו גם יכולות להקציב לנו חלונות של זמן פנוי בשביל להתאוורר מהמשימות. ככה נוכל להקדיש זמן לעשות דברים שמשמחים אותנו ולתרגל תחביבים חדשים.
📅 נהיה מסונכרנות עם המטרות שלנו
בלוח התכנון יש מקום לכתוב את המטרות שלנו. אם נתמיד ונתכנן, נוכל לראות איך אנחנו מתקדמות אל עבר ההשגה שלהן – האם הן בכלל ריאליות לנו? האם הן נכונות לנו? נוכל לתקן ולסדר תוך כדי תנועה ובסופו של דבר לחיות חיים יותר ממומשים – כי אנחנו מקשיבות לעצמנו, מקציבות למטרות ולחלומות שלנו זמן, ומספיקות משימות. איזה אושר.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: