יוני 2021 – בואו לתכנן איתי


אם את רוצה את הקשת בענן – תהיי מוכנה לגשם.
עוד שנייה יוני ואתן כבר יודעות מה זה אומר – It’s Bullet Time!
כמו בכל חודש, אני נהנית לשתף איתכן כמה עמודים מהיומן שלי, גם כדי לשטוף את העיניים ברעיונות חדשים ועיצובים מגניבים וגם כדי שתראו ותכירו מה אני מתרגלת ואיך זה עוזר לי.
בחרתי בנושא הקשת לחודש הזה ביומן משתי סיבות.

האחת, די ברורה – חודש הגאווה. אני אוהבת נושאים ביומן שהם גם רלוונטיים לתאריכים ומבחינתי זה מושלם. ביומן השני שלי האמת הקדשתי את יוני לקשת בענן ולציטוטי דראג אבל זה לא יצא יפה כמו שחשבתי אז הנה הזדמנות נוספת!

הסיבה השנייה והמגניבה גם היא, היא מה שהקשת בענן מסמלת. צריך גשם וצריך שמש בשביל שנוכל לראות קשת, וזה די פואטי בעיניי – צריך סוג של איזון בין החושך לאור כדי שנוכל לראות את כל הצבעים. אני אוהבת לחשוב על זה גם בהקשר של החיים – כשקשה לנו ואנחנו עומדות בפני אתגר או משבר – אנחנו מבינות דברים קצת אחרת והתפיסה שלנו לפעמים משתנה – זה בגלל הקשת, ששופכת לנו אור בצבעים אחרים על המצב.

בחרתי את הציטוט הנהדר הזה של דולי פרטון שמזכיר לנו שבשביל לראות את הקשת, אנחנו צריכות להתמודד עם הגשם, ושמתי אותו במכוון ליד רגעי השיא החודשיים שלי – כי בתוך חודשים שיכולים להיות מתסכלים, כל נצחון כזה נותן לי עוד צבע בקשת.

אז מעכשיו כל פעם שנעמוד בפני סיטואציה מתסכלת, כשנרגיש שהחושך סוגר עלינו ושהכל קודר – בואו ננסה לזכור שיש קשת מושלמת שמסתתרת בתוך החושך הזה, אנחנו רק צריכות לתת לה קצת אור כדי שהיא תצא ותאיר אותנו בעוד מליון צבעים. אתן יותר ממוזמנות לעשות את זה בעזרת הלוח החודשי שלי, אגב, שגם צבוע בצבעי הקשת וגם יעזור לכן לתעד נצחונות קטנים, כדי להאיר לכן חודשים חשוכים.

הציטוט המעולה של דולי לצד תיעוד הנצחונות החודשיים שלי.

תרגול הכרת תודה ואהבה עצמית-

2 עמודים נוספים מהיומן שלי ששינו לגמרי את ההסתכלות שלי על העולם. השנה החלטתי לתרגל יותר הכרת תודה ואהבה עצמית. עד אז נתתי לעצמי אהבה בצורה חומרית בעיקר, ורק כשחשבתי שהיא מגיעה לי – כפרס על עבודה טובה או על משהו אחר.

חשבתי לעצמי שזה קצת אבסורדי, לאהוב את עצמי רק לפעמים.
אז בכל יום אני רושמת משהו אחד שאני מודה עליו, ומשהו אחד שאני אוהבת בעצמי. בהתחלה הכרחתי את עצמי למצוא דברים שאני אוהבת בעצמי. והכרחתי את עצמי למצוא דברים שאני מודה עליהם כי המוח שלי לא היה רגיל לחשוב ככה. חיפשתי רק את הדברים הגדולים או המובנים מאליהם והרגשתי שתיכף נגמרים לי הדברים לכתוב. אבל אז, כמו קסם, וכמו הרגל שמתברג לו במוח ועושה את השינויים שלו – מצאתי כל כך הרבה. אני שמה לב יותר ומעריכה יותר דברים קטנים שקורים לי ואני יכולה להודות עליהם, ועם כל סיטואציה שקורית לי במהלך היום – אני שמה לב להתמודדות שלי ואני נוכחת ברגע, כדי שאוכל לפרגן לעצמי על זה אחרכך.

שני עמודים שאני אוהבת במיוחד ביומן והם בדרכם מחזירים לי אהבה

עמוד השער בסימן יצירת קשת בענן-

אז איך ניצור חיים של קשת בענן?
ידעתן, שכל אחד מאיתנו רואה את הקשת קצת אחרת?
הצבעים שאנחנו רואות הן לא בהכרח הצבעים שאחרים רואים וכתוצאה מכך – גם הקשת שונה, תלוי מי מסתכל עליה. בדיוק כמו שלא כולנו חיות את אותם החיים ולא לכולנו יש את אותן החוויות – הרגעים השמחים שלנו, האופטימיות שלנו, הקשתות בענן שלנו – הן לאו דווקא הקשתות של אחרים.
וזה בסדר. כל היופי בחיים האלה הוא ליצור לעצמנו את הקצב, למצוא מה עושה לנו טוב, מה מרטיט לנו את הלב. הרי אנחנו חיות בשבילנו, לא? לא בשביל אף אחד אחר.
קשת בענן מסמלת לנו תקווה לימים טובים יותר, סוף של סערה, אופטימיות.
עם תרגול נכון אתן יכולות ליצור לעצמכן קשת כל יום, באיזה צבעים שאתן רוצות – תאספו חוויות חיוביות, תכניסו צבע לחיים בדמות אנשים, רגעים וטבע, תחשבו מחשבות טובות ותסתכלו למעלה – כדי שתוכלו לראות את הקשת תמיד.

ליצור לעצמנו את הקשת

עד כאן לחודש הזה!
מקווה שלכולנו יהיה חודש שמח, גאה, ומלא בכל הצבעים של הקשת. איזה צבעים שתבחרו.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: